Projektowanie BIM

Projektowanie BIM (Building Information Modeling) polega na modelowaniu informacji o budynku w oparciu o inteligentne modele 3D. Technologia pozwala na generowanie danych, przydatnych na różnych etapach funkcjonowania budynku: od projektowania, przez budowę, aż po obsługę.

Cyfrowy model BIM daje możliwość bieżącego i stałego dostępu do takich informacji jak: szczegóły projektu, koszty czy harmonogram prac. Dzięki temu każdy aspekt inwestycji jest pod stałą kontrolą. Ponadto zintegrowane wielobranżowe dane znajdują się w otwartej platformie chmurowej, co pozwala na współpracę i koordynację działań w czasie rzeczywistym. Dzięki temu już na etapie projektowania eliminujemy problem występowania kolizji instalacji elektrycznych z pozostałymi instalacjami w budynku i innymi elementami wyposażenia. Kolizje tego typu, przy tradycyjnych metodach projektowania (modele 2D), wychodziły zazwyczaj dopiero na etapie wykonawstwa. Bieżące rozwiązywanie, powstałych w ten sposób problemów, wpływa negatywnie na proces budowy, zabierając niepotrzebnie czas pracy projektantom branżowym, architektom i wykonawcom i przekładają się na wzrost kosztów budowy. Unikaj takich sytuacji i zamów projekt BIM od firmy Zakład Robót Elektrycznych!

Technologia BIM – wizualizacja projektu budowlanego

BIM to programy wspomagające projektowanie, dzięki którym realizacja inwestycji przebiega o wiele sprawniej. Ich działanie polega na umieszczeniu w projekcie trójwymiarowych obiektów np. ścian, dachu, okien, sufitu i przypisaniu im określonych parametrów (np. kosztów, gęstości właściwej, wymiarów, odporności cieplnej). Podczas prac dane te można dowolnie zmieniać i dostosowywać plan do aktualnych założeń. Dzięki temu trójwymiarowy model przyjmuje realne wymiary budynku. Narzędzie BIM może być wykorzystywane podczas projektowania nowego obiektu, jak i w trakcie modernizacji już istniejącego budynku.

Projektowanie w BIM pozwala na oszacowanie opłacalności inwestycji i eliminację błędów już we wczesnym etapie projektowania. Generowane przez program raporty umożliwiają dogłębną analizę całego projektu. Przy jego pomocy sprawdzić można planowane rozwiązań pod kątem ergonomii, nasłonecznienia czy energetyki. Decydując się na BIM w projektowaniu, można zatem uniknąć wiele dodatkowych kosztów związanych z nieprawidłowościami w projekcie. To także okazja, by testować różnorodne warianty i schematy, w efekcie czego można wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie. Tworzenie modeli BIM skraca nie tylko czas samego projektowania, ale i budowy obiektu.

Technologia BIM zrewolucjonizowała podejście do projektowania! Umożliwia sprawniejszą realizację inwestycji i lepsze zarządzanie budynkiem. Dlatego w naszej ofercie znajdują się usługi również z zakresu przygotowywania projektów BIM, do którego wykorzystujemy oprogramowanie Revit. Projektowanie 3-wymiarowych modeli obiektów z ZRE to doskonały wybór!

Dlaczego My?

Naszą firmę wyróżnia bogate doświadczenie w realizacji projektów BIM dla wszystkich rodzajów obiektów budowlanych w całej Polsce, bogate zaplecze i wysokiej jakości sprzęt, a także indywidualne podejście do klienta oraz szybka realizacja zamówień.

Doradcy z biura projektów elektrycznych z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania oraz rozwieją wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu przez formularz. Dodatkowo nasi konsultanci dostępni są pod nr telefonu +48 12 307 16 62 lub adresem mailowym biuro.zre@gmail.com.

Nasze usługi obejmują również:

Ty person
plus
My group
equal
handshake owocna
współpraca
Przejdź do formularza
kontaktowego
Zadaj niezobowiązujące
pytanie ofertowe
Analizujemy i kontaktujemy
się z Tobą
Współpracujemy

zaufali nam:

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
Nasza firma to wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata pracy na rynku usługi i projektowania instalacji elektrycznych.

Jesteśmy gwarantem wykonania każdego zamierzenia inwestycyjnego z najwyższą starannością i na czas

gdzie nas znajdziesz?

map

kontakt z nami

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
+48 12 307 16 62
biuro.zre@gmail.com
Zakład Robót Elektrycznych K. Cimer
ul. Ks. Franciszka Maja 31
30-499 Kraków
Biuro Obsługi Klienta
ul. Zawiła 61B (Centrum Biurowe Alstar)
30-390 Kraków

NIP: 679 104 80 11
REGON: 122523539
ING Bank Śląski S.A.: 59 1050 1445 1000 0090 9469 7449