Projektowanie instalacji fotowoltaicznej i magazynów energii

Energia odnawialna stanowi przyszłość naszą jak i naszych dzieci. Dlatego projekt instalacji fotowoltaicznej może w sposób bezpośredni wpłynąć na komfort naszego życia. Czysta energia to mniejsze zanieczyszczenie środowiska, mniejsza zmienność klimatu i nasze zdrowie. Pomimo że na tym etapie rozwoju proponowane przez producentów rozwiązania nie są w 100% ekologiczne, biorąc pod uwagę miejsce i sposób ich produkcji oraz termin przydatności, tylko dalsze inwestycje w tym zakresie mogą zapewnić nam sytuację, w której bilans korzyści będzie na duży plus. Dlatego jako firma, już teraz namawiamy klientów na montaż instalacji fotowoltaicznej i dołożenie cegiełki do lepszego, zdrowszego jutra.

Projekty instalacji fotowoltaicznej to nasza specjalność! Schematy zaprojektowane przez Zakład Robót Elektrycznych umożliwiają stworzenie wydajnego systemu, który będzie odpowiadać za przemianę światła słonecznego w energię elektryczną. Proces ten polega na zamianie prądu stałego wytwarzanego przez panel na prąd zmienny, czyli dokładnie taki, jaki mamy w gniazdkach. Konwersja zachodzi w falowniku, czyli inwerterze, który jednocześnie umożliwia przesłanie wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej. To właśnie dzięki niemu możesz korzystać na co dzień z zielonej energii wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne, a niewykorzystaną nadwyżkę przesyłać do sieci dystrybucyjnej.

Postaw na panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne, przy odpowiednim doborze elementów systemu, pozwolą na częściowe uniezależnienie się od stale rosnących cen energii elektrycznej i ograniczenie miesięcznych wydatków na prąd. Wytworzony prąd może zostać wykorzystany do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych i magazynowany na potrzeby autokonsumpcji lub rozliczony z dostawcą energii w postaci obniżonego rachunku za prąd. Energia odnawialna to nie tylko czyste powietrze, to także czysty zysk!

Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą powietrzną ciepła. To świetny sposób na ogrzewanie domu, gdy na zewnątrz temperatury nie spadają poniżej -15 stopni, co w warunkach polskich nie zdarza się praktycznie nigdy. Fotowoltaika razem z pompami ciepła i samochodem elektrycznym pozwolą Ci ograniczyć emisję CO2 oraz zredukować koszty. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych może również okazać się praktycznym rozwiązaniem w zakładach produkcyjnych czy biurach, które działają przede wszystkim w ciągu dnia i które chcą zoptymalizować wydatki na energię elektryczną.

W ZRE pomożemy dobrać optymalne, dopasowane do potrzeb rozwiązania, w oderwaniu od widocznej na rynku marketingowej papki. Dobieramy instalacje dla wszystkich rodzajów obiektów, tj. dla domów jednorodzinnych, biurowców, hal, zakładów produkcyjnych oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Podczas projektowania instalacji fotowoltaicznych korzystamy z komponentów renomowanych producentów, dzięki czemu systemy działają niezawodnie przez długie lata. Nasze usługi projektowe świadczymy w całej Polsce, a każdy projekt dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta. Wybierz nasze biuro projektów elektrycznych!

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

W Zakładzie Robót Elektrycznych doskonale wiemy, że dobry projekt jest podstawą profesjonalnego wykonania instalacji. Dzięki niemu możliwe jest dokładne zaplanowanie działań montażowych. Nasze bogate doświadczenie w projektowaniu fotowoltaiki sprawia, że tworzymy projekty, które idealnie sprawdzą się w każdego typu obiekcie. Co równie ważne nasze realizacje charakteryzują się systemem modułowym, przez co można dopasować je do każdego budżetu. Profesjonalne projektowanie instalacji PV pozwoli Ci uniknąć potencjalnych pułapek w postaci sprzedawców, bardzo często nastawionych wyłącznie na zysk, a także wybór odpowiednich urządzeń. Pozwoli również spokojnie zaplanować budżet i znaleźć wykonawcę.

Czy to się opłaca?

Zgodnie z polską ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) nie trzeba posiadać własnej działalności gospodarczej, by korzystać z oferowanego przez nas rozwiązania. Dlatego na projekt instalacji fotowoltaicznej mogą zdecydować się zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i dużych przedsiębiorstw. Czy warto wybrać instalacje PV? Zdecydowanie tak! Instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego czy innego obiektu to opłacalna inwestycja. Ich największym atutem jest niezależność energetyczna, tańszy prąd, a wraz z rozwojem technologicznym – czystsze, bardziej przyjazne środowisko. Właśnie dlatego oferowany przez nas projekt instalacji fotowoltaicznej to krok w dobrą stronę.

Co dla Was robimy?

Działamy kompleksowo na całym etapie realizacji inwestycji, a co za tym idzie:

  • w ZRE zapewniamy profesjonalne i kompleksowe doradztwo w doborze systemu i mocy oraz wykonania instalacji fotowoltaicznych,
  • prowadzimy procedury i dokonujemy uzgodnień w imieniu inwestora dla instalacji fotowoltaicznych w spółkach dystrybucyjnych energii elektrycznej tj. Tauron Dystrybucja, począwszy od pozyskania warunków przyłączenia, a skończywszy na uzgodnieniu projektu technicznego,
  • projektujemy instalacje fotowoltaiczne dla wszystkich rodzajów obiektów.

Wszystkie realizacje wykonujemy dokładnie z zachowaniem obowiązujących norm oraz bezpieczeństwa. Opinie i zadowolenie naszych Klientów są dla nas najważniejsze, dlatego dbamy o najwyższą jakość naszych projektów. Wierzymy, że dobrze wykonana instalacja będzie praktyczniejsza, wydajniejsza i trwalsza, co znacznie przyczynia się do zwrotu inwestycji.

Zapraszamy do kontaktu! Zapytaj o projektowanie magazynów energii i inne usługi realizowane przez ZRE, takie jak projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych czy projektowanie instalacji elektrycznej!

Ty person
plus
My group
equal
handshake owocna
współpraca
Przejdź do formularza
kontaktowego
Zadaj niezobowiązujące
pytanie ofertowe
Analizujemy i kontaktujemy
się z Tobą
Współpracujemy

zaufali nam:

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
Nasza firma to wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata pracy na rynku usługi i projektowania instalacji elektrycznych.

Jesteśmy gwarantem wykonania każdego zamierzenia inwestycyjnego z najwyższą starannością i na czas

gdzie nas znajdziesz?

map

kontakt z nami

poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
+48 12 307 16 62
biuro.zre@gmail.com
Zakład Robót Elektrycznych K. Cimer
ul. Ks. Franciszka Maja 31
30-499 Kraków
Biuro Obsługi Klienta
ul. Zawiła 61B (Centrum Biurowe Alstar)
30-390 Kraków

NIP: 679 104 80 11
REGON: 122523539
ING Bank Śląski S.A.: 59 1050 1445 1000 0090 9469 7449